Ara
Oğuzhan İlkan Boran
Kıdemli Bulut Çözümleri Mimarı, Orange Business Services

 Üye


Oguzhan.boran@orange.com
https://www.orange-business.com/en
http://cdoturkey.com/OguzhanIlkanBoran

    
"Dijital strateji oluşturmada zeki kişiye değil, güvenilir kişiye ihtiyacınız olacaktır. "

Oğuzhan İlkan Boran

 
1979 yılında Ankara'da doğan Oğuzhan İlkan BORAN, Pamukkale Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programını, ardından Preston University - Master Business Administration (MBA) tamamladı. Su an İstanbul Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma işletmeciliği bölümünde öğrenim hayatına devam etmektedir.

1999 yılında bilişim sektöründe Teknik yönetici ve Elektronik komponent satış Mühendisliği rolleriyle iş hayatına atıldı. İnternetin Türkiye'de yeni yaygınlaştırıldığı bu zamanlarda farklı sektörlerdeki birçok firmaya danışmanlık vererek, teknoloji dönüşümlerine ciddi katkılarda bulundu.

2006 yılında turizm-otelcilik sektöründe bilgi işlem müdürü rolüyle kariyerine devam eden Oğuzhan, İspanya merkezli ve Türkiye'de toplamda 4 farklı lokasyonu bulunan oteller zincirinin bilgi işlem alt yapı , sistem ve yazılım süreçlerini başarılı bir şekilde yürüttü.

2008 yılı başında inşaat sektöründeki Hollanda merkezli bir firmanın bilgi işlem ekibini yönetmeye başladı. Profesyonel IT yöneticisi olarak 10 yıllık bir deneyimle birlikte, güçlü yöneticilik yetenekleri ve iletişim tekniklerini kullanarak teknik kadro ile idari kadro arasında koordinasyonu sağlayıp iletişime dayalı sağlam köprüler oluşturmuştur. Bu süreler içerisinde teknoloji eğitimlerine ağırlık vererek eğitmenlik yönünü de geliştirmiştir.

2011 yılı itibariyle KoçSistem’ de, sektör deneyimlerini Kıdemli Danışman olarak birçok Kamu Kurumu, Bakanlıklar ve özel sektörde projeler yaparak aktarmayı sağladı. Bu süre içerisinde Microsoft'un en değerli profesyoneli ödülünü birçok kez alarak başarılarını kanıtladı. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren birçok portalde ve kendi bloğunda İngilizce ve Türkçe makaleler yayınladı.

2014- 2016 yılları arasında Microsoft Türkiye'de Bulut teknolojileri danışmanı olarak görev almış olup bilişim trendlerine yön veren globaldeki en büyük firma çalışanlarından birisi olarak şirketlere gelecek teknoloji vizyonunu aktarmıştır.

2016 temmuz itibariyle Vodafone Türkiye'de Bulut Çözümleri mimari olarak görev almıştır. Vodafone kırmızı bulut altyapısının kurulması ve KOBI segmentinde yaygınlaştırılması konularında aktif olarak rol almıştır.

Ardından Netaş firmasında Uluslararası market departmanında Kuzey Afrika, Avrupa ve Asya’da çeşitli IT projelerinde pre-sales ve post-sales teknik proje yöneticisi rolünde çalışmış olup, şu an Fransa merkezli Orange Business Services bünyesinde Senior Cloud Solutions Architect olarak görev almaktadır.

Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde dört büyük trend diye belirttiğimiz Bulut Bilişim, Büyük Veri, Sosyal platform ve Mobil teknoloji konularında eğitmenliğe Amazon Web Services, Microsoft Azure – office 365 ve Google Cloud platformları odağında devam etmektedir. Bu yetkinlerin tamamında dünya çapında geçerli sertifikaları bulunmaktadır.
Uzmanlık Alanları
 • Bilgi Teknolojileri
 • Ekip Yönetimi ve Liderlik
 • Dijital Strateji Oluşturma
 • Bulut Bilişim
 • Proje Yönetimi

 • Ekledikleri

 • En iyi bulut sağlayıcıları 2018
 • 2016 State of Digital Transformation

 •  


      Hakkımızda Gizlilik ve Güvenlik İletişim © CDOTurkey.com 2015